Bezpieczna sieć

Sophos Security Gateway.

Zaawansowany UTM z najbardziej przyjaznym interfejsem administratora.

Bezpieczna sieć

Backup środowisk wirtualnych

Backup, replikacja i monitorowanie środowiska w jednym pakiecie! Veeam Availability Suite.

Backup środowisk wirtualnych

Wykorzystaj wirtualizację na maxa

Budujemy i optymalizujemy platformy wirtualizacyjne.

Wykorzystaj wirtualizację na maxa

Poznaj nasze mocne strony

Bezpieczeństwo sieci

Ochrona sieci firmowej przed zagrożeniami z zewnątrz, kontrolowanie przepływu danych pomiędzy sieciami wewnętrznymi - to zadania realizowane przez urządzenia typu UTM. Dla nas nie mają one tajemnic.

Projektujemy i realizujemy zabezpieczenia sieci komputerowych w oparciu o urządzenia firmy Sophos.

Wirtualizacja i backup

Przeprowadzamy analizę, projekt i kompletne wdrożenie wirtualizacji serwerów na platformie VMware vSphere.
Realizujemy projekty wirtualizacji desktopów w oparciu o oprogramowanie VMware View Horizon.

Klientom standaryzującym swoje środowisko na produktach Microsoft oferujemy usługi wdrożenia wirtualizacji serwerów na bazie Hyper-V oraz wirtualizacji desktopów w oparciu o Microsoft VDI.

Kompletny backup i monitoring środowisk wirtualnych realizujemy z wykorzystaniem
Veeam Backup & Replication.

Praca grupowa

Firmowa poczta e-mail, kalendarze, zadania, notatki, komunikatory, urządzenia mobilne - te wszystkie elementy umożliwiają sprawną komunikację elektroniczną między ludźmi. Pomagamy naszym Klientom w wyborze i zastosowaniu najlepszego dla nich rozwiązania.

Projektujemy i wdrażamy:
- Microsoft: Exchange, Lync, Sharepoint, Office 365
- Novell: GroupWise, Vibe

Kompleksowa ochrona sieci przed zagrożeniami

Sophos Security Gateway UTM

SSG UTM

Sophos Security Gateway to rodzina rozwiązań UTM, oferujących kompleksowe zabezpieczenie infrastruktury sieciowej w jednym urządzeniu. Dzięki oferowanej gamie modeli sprzętowych możliwe jest zabezpieczenie sieci o różnych wielkościach, od 25 do kilku tysięcy pracowników. Produkty Sophos Security Gateway charakteryzują przede wszystkim: szeroka funkcjonalność, efektywne i proste zarządzanie systemem przez wbudowaną przeglądarkę, a także wysoki poziom bezpieczeństwa potwierdzony w licznych testach i wydanych certyfikatach. Rodzina rozwiązań Sophos Security Gateway oferuje pełną ochronę i jest dostępna na platformie sprzętowej oraz software'owej.
Dowiedz się więcej

Zintegrowana obsługa sieci WiFiDowiedz się więcej

Przyjazny interfejs

Łączenie lokalizacji przez urządzenia REDDowiedz się więcej

Elastyczne licencjonowanie

Moduły funkcjonalne są licencjonowane osobno lub w jednym ekonomicznym pakiecie Full Guard Protection.


Z każdym urządzeniem UTM otrzymujesz darmową licencję na podstawowe funkcje ochronne.
Ochrona sieci przez firewall, IPS ( 8500 sygantur ) oraz nielimitowany gateway VPN z darmowym klientem VPN SSL, w pełni konfigurowalne interfejsy gigabit / SFP.
Ochrona ruchu webowego z filtrowaniem treści w oparciu o 96 szczegółowych kategorii, z ochroną antywirusową (ponad 800 000 sygnatur), filtr antyspyware, szeroka gama PROXY: SSO z AD i eDIR, transparent, standard, basic authentication.
Ochrona poczty SMTP i POP3 przez mechanizmy antyspamowe, antyphishingowe i dwa skanery antywirusowe (ponad 800 000 sygantur), zintegrowany mechanizm szyfrowania komunikacji pocztowej.
Możliwość budowania bezpiecznych sieci bezprzewodowych przy użyciu Access Pointów Sophos, zarządzanych centralnie, konfiguracja do 8 SSID na każdym AP o różnych poziomach zabezpieczeń, automatyczne sieci dla gości, zasilanie PoE.
Zabezpieczenie aplikacji webowych, ochrona przed dynamicznymi atakami XSS i SQL Injection, File Inclusion, Directory Traversal i innymi, zabezpieczenie plików Cookie przez szyfrowanie, mechanizmy URL Hardening, profile dla witryn HTTP i HTTPS.

Niezawodny backup i monitoring maszyn wirtualnych

Veeam Availability Suite

Veeam Availability Suite

Pakiet Veeam Availability Suite jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań do zabezpieczania i monitorowania środowisk wirtualnych na platformach VMware vSphere i Microsoft Hyper-V, używanym codziennie przez tysiące firm. Swoją czołową pozycję wypracował dzięki stabilności działania, skuteczności zaberzpieczania i odtwarzania, prostocie obsługi, bogatej funkcjonalności.
Pakiet VAS składa się z dwóch produktów: Veeam Backup & Replication oraz Veeam ONE. Pierwszy służy do zabezpieczania, a drugi do monitorowania i raportowania stanu środowisk wirtualnych oraz systemu backupu.

Dowiedz się więcej

Veeam Backup & Replication

Veeam Backup & Replication łączy funkcje backupu i replikacji, umożliwiając szybkie i elastyczne odzyskiwanie aplikacji i danych w środowisku wirtualnym, skracając czasy RTO i RPO do poziomu 15 minut.
Wielokrotnie nagradzane technologie pozwalają m.in. na:
  • odtworzenie uszkodzonej maszyny wirtualnej w ciągu kilku minut
  • ochronę maszyn w sposób niemal ciągły dzięki wbudowanej replikacji
  • bezagentowe odzyskiwanie elementów Exchange, Sharepoint, Active Directory, MS SQL
  • automatyczną weryfikację poprawność kopii zapasowych i replik
  • zapisywanie kopii w lokalizacji zewnętrznej 50-krotnie szybciej dzięki wbudowanej akceleracji WAN
  • kompleksowe szyfrowanie
  • integrację z macierzami NetApp, EMC, HP
Dowiedz się więcej

Veeam ONE

Veeam ONE jest zaawansowanym narzędziem do monitorowania, raportowania i planowania mocy obliczeniowych przeznaczonym dla platform VMware vSphere i Microsoft Hyper-V oraz infrastruktury kopii zapasowych Veeam. Pomaga ono w zapewnieniu dostępności centrum danych, umożliwiając pełny wgląd w środowisko IT oraz wykrywanie problemów, zanim wpłyną one na działalność operacyjną.
  • Monitorowanie i ostrzeganie w czasie rzeczywistym — powiadamianie o problemach z tworzeniem kopii zapasowych i wydajnością, zanim wpłyną one na pracę użytkowników
  • Optymalizacja zasobów i planowanie mocy obliczeniowych — planowanie bez zgadywania i pełny wgląd w wykorzystanie zasobów w całej infrastrukturze
  • W pełni konfigurowalne raporty — prostsze kontrolowanie zgodności operacji backupu z wymogami oraz zapewnienie klarownego obrazu zasobów i obciążeń; ponad 25 raportów na temat kopii zapasowych, ułatwiających utrzymanie dostępności systemu oraz zachowanie wglądu i kontroli
Dowiedz się więcej

Współpracujemy z liderami branży IT

Kontakt

DATA4M Sp. z o.o
Podleśna 3/11
15-227 Białystok
tel: +48 85 734 12 91
fax: +48 85 734 12 93
email: biuro@data4m.pl
NIP: 5423232223
REGON: 200790132
KRS: 0000466485